Skip links

OLLA ehete  materjalidest

Meilt on palju küsitud OLLA ehete materjalide kohta. OLLA võrud ja keed on valmistatud roostevabast terasest ja kaetud tooni andmiseks vastava metallikihiga. Roostevaba teras on väga tugev ja vastupidav, seda võib painutada kandjale sobivasse suurusesse, see ei kulu ega tuhmu. Roostevabast terasest ehted ei nõua erilist hooldust, samuti ei põhjusta see materjal allergiaid (niklivabad) ega naha määrdumist. Kvaliteetse võru valmistamisprotsess on üsna keerukas – esmalt lõigatakse metallist välja õige mõõduga plaadid, mis seejärel poleeritakse ja süvagraveerimise teel kantakse plaadile sõnum. Süvagraveerimine teeb võrreldes tavalise graveeringuga teksti hästi loetavaks ja kestvaks. Seejärel antakse võrule kuju ja lihvitakse teistkordselt. Lõppviimistluseks kaetakse roostevaba võru vaakumis ja kõrgel temperatuuril spetsiaalse õhukese metallikihiga, mis annab võrule tooni ja läike.  Lõpuks kaetakse graveering veel kulumiskindla värviga, mis teeb sõnumi hästi nähtavaks.

Kuna protsess on keerukas ja kallis, siis eelpoolkirjeldatud tööd teevad OLLA  hoolega valitud partnerid, kellel on suutlikkus ja tehnoloogia, et  tagada kõrge kvaliteet igale tootele. OLLA hoolitseb selle eest, et meil oleksid järjepidevalt sisukad sõnumid, kiire tarne, nägus pakend ja väikesed üllatused igaks elujuhtumiks.

Kui Sulle meeldib rohkem käsitöö, siis pakub OLLA võimaluse luua oma sõnum – see võib olla Sinu nimi, salasoov või elumõte, mida tahad endaga kanda. OLLA käsitöövõru saad tellida vasest, messingust või alumiiniumist. Need võrud on pehmemad ja kergemad kui roostevabast materjalist võrud, kandmismugavuse jaoks on ka need võrud hoolega lihvitud, küll aga nõuavad need materjalid natuke rohkem hooldust. Sõnumid nendesse võrudesse teeb OLLA käsitsi spetsiaalse metallitempli tehnikas – valikus on kogu tähestik, numbrid ja hulk sümboleid, mille abil oma sõnumit isikupäraseks kujundada.

Nimekettide kuldsed medaljonid on samuti roostevabast metallist, hõbedased on valistatud spetsiaalsest patenteeritud materjalist nimega alkème, mis on tugevam kui alumiinium või hõbe, samas visuaalselt väga kaunis ja vastupidav.

Kui Sinu veendumus on kanda vaid väärimetallist ehteid, siis saada oma päring info@olla.ee ja me püüame OLLA paindlikud ja leida sobiv lahendus.

Nagu öeldakse, asi OLLA maitses, meie mõistame oma klientide eelistusi ja valikuid ning  teeme kõik selleks, et kandjad oleksid rõõmsad ja rahulolevad.