Skip links

Minu emal on kümme lapselast


Minu emal on kümme lapselast. Ja tal on üks e riline ehe. Hõbedane käekett, mille küljes on väikesed südamed ja litrid, igale neist on kirjutatud ühe lapselapse nimi. Selle keti kinkis talle minu õde, kes elab Ameerikas, pärast neljanda lapselapse sündi. Alati, kui on mõni hetk või sündmus, kui ema tahab tunda, et kõik lapsed, kes elavad temast kaugel, olgu Tartus, Tallinnas või Ameerikas, on temaga alati kaasas, kannab ta seda ehet. Sest südames on nad niikuinii.

Ühel ilusal perekondlikul tähtpäeval imetlesin taas seda ehet ja mõtlesin, miks peab neid lisanduvaid südameid ja kivikesi Ameerikast tellima. Ja üleüldse, paljudel emadel ja vanaemadel polegi sellist, aga ilmselt oleks paljudel hea meel, kui oleks.

Hankisin tööriistu ja materjale, millega saab käevõrusid teha. Lisaks leidsin nipet-näpet teistsuguseid ehteid, mis kannavad sedasama mõtet – olla inimesega alati kaasas; tuletada meelde, mis on sinu jaoks päriselt tähtis. Viskasin minema päris hea hulga materjali, mis ei olnud küllalt kvaliteetne, veendumaks, et kandja tunneb ennast hästi. Leidsin siit-sealt partnereid, kes oskavad teha mõningaid asju, mida mina ei oska või lihtsalt ei saa kodus teha.

Nii said valmis esimesed Olla ehted. Käevõrud, mis kannavad sõnumeid, mis inspireerivad, motiveerivad või iseloomustavad oma kandjat. Kaelaehted, mis on ilusad ja kannavad sõnumit, mis aitaks kandjal meeles pidada, et vahel on vaja hingata ja mõni asi lihtsalt juhtub. Needsamad vanaema ketid, lapselaste nimed peal. Miks mitte ema omad või õpetaja, kellele tema lapsed korda lähevad. Peagi lisandub neid veel.

Kõik need sõnumiga ehted on mõeldud kandjatele, kes tunnevad, et vahel saab täiendavat jõudu sõnast ja mõttest, mille oled omaks võtnud. See on sõnum, mis ei ole puutetundlik, sestap ei mattu see värske uudisvoo alla ja seda ei saa kustutada ega ära pühkida. See aitab sul olla sina ise. Sellepärast teen ma Olla sõnumiga ehteid, et sina saaks neid kanda.

Imbi

Olla sõnumiga ehete looja